Proces relaxační terapie uvolňuje určité zábrany, které každý z nás v sobě máme uložené, ať už jsou to ty, které jsou v těch nejniternějších oblastech, nebo jsou to jen ty povrchové, které nám “brání” v dosažení stavu skutečné relaxace a přirozenosti. Není zde nikdo, kdo by byl zcela uvolněný, jinak by zde skutečně nebyl. Jsou zde však oblasti, které díky určitému částečnému uvolnění svalů, mysli, emocí, a energiím, můžeme dosáhnout určitého posunu ke zdraví, rozvoji a nových zkušeností/prožitků.

Existuje skutečně nepřeberné množství variant “terapií” nebo-li prací s vědomím člověka Jednotlivých terapií je tolik, kolik je zde různých lidí… skutečně! Můžeme se podívat na tradiční čínskou medicínu, můžeme sáhnout po lécích a léčebných postupech západní medicíny, můžeme navštívit šamany v amazonských pralesích, nebo se jít do kostela pomodlit, nebo si jen tak zajít na masáž, či wellness… Každý z nás má své určité preference a své vlastní zkušenosti, na které by samozřejmě měl brát ohled a pokud člověku dělá něco konkrétního dobře, pak by bylo skutečně nelogické se tomu vyhýbat! 🙂 Některé ze základních léčebných systémů a práci s vitalitou člověka jsem zapsal na blogu v rozsáhlejších článcích, avšak nyní se zde pojďme společně podívat, jak Vám mohu pomoci já osobně, pokud Vás to tedy zajímá! 😉

Akupresurní techniky

 • Stimulace vitality skrze akupresurní body
 • Aktivování rehabilitačních procesů
 • Akupresurní oblasti:
  • Rukou (dlaně)
  • Nohou (chodidla)
  • Vitální body celého těla

Uvolňující techniky

 • Uvolnění těla (masáž) a mysli (atmosféra, hudba, vůně)
 • Masážní techniky:
  • Relaxační masáž zad, šíje
  • Techniky QI-GONG k uvolnění
  • Energetická harmonizace

Relaxace

 • Stav naprostého odpočinku
 • Psychická i fyzická pohoda
 • Forma meditace/rozjímání

Proces relaxační terapie

Relaxační terapie, kterou provozuji, je souhrn všech aspektů života, které já sám považuji za skutečně důležité, kterým důvěřuji a již jsou ověřeny samotnou praxí v reálném životě. Jedná se o souhru všech úrovních, ať už se jedná o prostředí vnější, vnitřní a samotný vztah mezi tímto vnitřním a vnějším prostředím. Proto zde uvedu jen základní “souhru”, která však s každým člověkem udává jinou “tóninu”, kterou právě ten daný člověk potřebuje k tomu, aby dosáhl stavu harmonie a mohl se tak oprostit od stresu, který prožívá, a který mu vlastně ve své podstatě zabraňuje posunout se ve svém životě zase o krok dále.

Samotná terapie má určité specifické části. První část tvoří samozřejmě uvítání a částečný úvod k tomu, co se vlastně bude dít – můžeme si dát čaj, nebo čistou vodu a během toho Vám “aktivuji” vnitřní procesy skrze stimulaci tlakových neboli akupresurních bodů, které jsou umístěny na dlaních, ploskách nohou, a nebo, pokud bude potřeba a samozřejmě i zájem, tak i na celém těle v určitých akupresurních bodech, jenž umožňují “energii” proudit – můžeme to vnímat jako uvolnění svalového tonusu, stimulaci energetického proudu (meridiány), proudění krve, práci s lymfatickým systémem, … Dále již následuje samotná relaxační terapie (masáž), během které se Vám skrze určité fyziologické a energetické relaxační techniky budu snažit navodit stav naprostého uvolnění a relaxace, kde za souhry relaxační hudby, vůně a samotné masáže, máte potenciál dosáhnout stavu vědomí, který Vám dovolí opustit veškeré napětí a stres z Vašeho každodenního života a tento dosažený stav Vám poté dovolí nahlédnout na tyto “problémy” z pohledu nezaujatého pozorovatele a skrze neutralizaci těchto “problémů” poté můžete nahlédnout do hlubších rovin, nebo si jen tak zkrátka dovolit uvolnění veškerého fyzického a psychického napětí, a jen si tento moment skutečně užívat. Právě tomuto je věnována třetí, poslední a vlastně ta nejdůležitější část – tou je samozřejmě stav naprostého uvolnění – jedná se o rozjímání, či odpočinek v daném prostředí a dosaženém stavu relaxace, kde se Vy sami můžete věnovat svým vědomím tomu, čemu chcete, ať je to pocit naplnění, nicoty, rozvoje vnímání, či skutečně jen vnímat relaxaci, je to čas čistě pro Vás.

Místo, čas, cena, kontakt:

Relaxační terapii poskytuji v pohodlí domova v Karviné, kde prozatím masíruji jen mé známé, přátelé a členy klubu/workshopů, kteří mají zájem vyzkoušet si něco trošku netradičního a zcela se uvolnit.

Samotná relaxační terapie není nijak časově omezená, je zde prostor pro dialog, obeznámení se s celým procesem. Samotná masáž je prováděna až do podvědomého stavu spokojenosti s uvolněním daného člověka a poté následuje stav relaxace a rozjímání, který ukončuje daný člověk, kdy bude on sám chtít.

Cenu relaxační terapie nechávám volně, abyste sami mohli ocenit přínos, který Vám poskytne.

V případě zájmu o masáž mne kontaktujte přes kontaktní formulář zde, nebo jakýmkoliv jiným způsobem, ať už FB, IG, telefon… a domluvíme se na místě a čase (VŽDY DOPOLEDNE!).